#1

skandináv típusú találkozások (=10 faj)

- Fotó-feladványok 02.04.2023. 12:37
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Úgy 7-8 fajt fel lehet ismerni, meg még egy-kettőt amit én sem tudok pontosan.

Csatolt képek:
1.jpg

Javítva: 06.07.2023. 21:44 | Fel!

#2

RE: skandináv típusú találkozások

- Fotó-feladványok 16.04.2023. 11:50
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

A nagy sikerre való tekintettel:

Átnéztem alaposan és 10 növényt sikerült beazonosítanom. Ebből csak a két legfeltűnőbb a képen a sarkvidéki érdekesség, a többi nagyrészt nálunk is gyakori faj. Két-három esetben a pontos faj inkább csak tippelhető, de a nemzetség jól felismerhető.

Fel!

#3

RE: skandináv típusú találkozások

- Fotó-feladványok 16.04.2023. 15:58
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

bizisten, megpróbáltam :)

a nagy része tényleg egyszerű, és a nagy Heracleum is tippelhető (laciniatum lenne? könyvből néztem ...)

de az a sárga g.ci a közepén, azt nem tudom hová tenni. Ilyen növény nincs is :)

azt hittem, Senecio, pl. palustris, és majd valami könyvben megtalálom - de aztán nem lett meg

nagyon vak vagyok, vagy valami tényleg meglepő érdekesség?

Fel!

#4

RE: skandináv típusú találkozások

- Fotó-feladványok 16.04.2023. 18:41
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Na jó, megkegyelmezek. A nagy sárga tényleg szemétség volt, viszont érdekes és tanulságos a története. Senecio pseudoarnica névre hallgat.

A nagy ernyős pedig valóban Heracleum laciniatum, bár mostanában inkább H. persicumnak nevezik, és nemsokára lehet, hogy megint máshogy fogják. Szintén igen érdekes a sztorija, gyakorlatilag Tromsø egyik szimbóluma lett belőle, itt írtam róla egy keveset a harmadik bekezdésben.

A maradék nyolc növény tényleg nem nehéz, mondhatnám, hogy akár nálunk is fotózhattam volna őket, leszámítva, hogy egy nagy kupac tengerparti moszaton nőttek ki.

Fel!

#5

RE: skandináv típusú találkozások

- Fotó-feladványok 17.04.2023. 07:58
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

arra már nem volt energiám, hogy a potenciális új sárga veszedelmeket kikeressem

szép ez a növény, haza nem hoztál belőle? a hazai kertészek szintén szorgosan dolgoznak, hogy nálunk is végtelen hasonló történet indulhasson

a hiányzó fajok a képről Impatiens glandulifera, Potentilla anserina, Galeopsis (tetrahit/bifida), Galium aparinem, Elymus caninus, Leucanthemum, Poa (trivialis?), Anthriscus sylvestris? Atriplex hastata? Taraxacum officinale agg., balra fent talán Chamaenerion angustifolium is van

Fel!

#6

RE: skandináv típusú találkozások

- Fotó-feladványok 17.04.2023. 23:48
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Akkor megpróbálom összeszedni:

- Senecio pseudoarnica
- Heracleum persicum
- Impatiens glandulifera
- Potentilla anserina
- Anthriscus sylvestris
- Galium aparine
- Elymus caninus
- Galeopsis tetrahit vagy bifida
- Tripleurospermum maritimum vagy inodorum (Leucanthemum az szerintem nem nő ilyen helyen)
- Atriplex cf. tatarica (az talán ugyanaz mint a hastata, ezekhez nem annyira konyítok)

Ezenkívül az a száraz fű középen lehet Poa trivialis, simán elhiszem, nem számoltam bele. A Chamaenerion angustifolium is teljesen elképzelhető, én nem szúrtam ki. Taraxacumot azt nem láttam.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 37 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17318 topik és 72378 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).