- Milyen hazai növény?
28.08.2021. 09:52
-
Lila Pereszke
• | 18.568 Hozzászólás
Nem túl jól látszik a színe, de szerintem egy késői, kissé atipikus A. officinalis... én nem látom rajta az A. azurea-ra jellemző szőrcsomót a virág közepén, ez inkább csak papillásnak tűnik, mint az A. officinalis.
- Milyen hazai növény?
28.08.2021. 14:35
-
bartolomeo
• | 171 Hozzászólás
Köszönöm a választ, habár ezzel a szőrcsomó bélyeggel még nem találkoztam. Ez mennyire mérvadó. Azért gondoltam az azureára, mert feltünt az azúrkék szín/ a kép csal/, rövid a pártacső és jól látható a serteszőrözöttség is, valamint a murva sem tűnik hosszúnak.
- Milyen hazai növény?
28.08.2021. 14:56
-
Lila Pereszke
• | 18.568 Hozzászólás
Hát, a "szőrcsomó" szerintem egy nagyon feltűnő határozóbélyeg, ami minden létező képen jól látható, (pl. itt is remekül látni), ráadásul az A. azurea habitusra is más, egy kecsesebb jószág, valóban keskeny-szálas murvákkal és csészecimpákkal: A. azurea
A serteszőr meg simán jellemző az A. officinalis-ra is... a virágszínek meg elég változatosak, itt van pl. egy rózsaszín