#1

Senecio (=Leontodon hispidus, Tephroseris integrifolia)

- Milyen hazai növény? 19.05.2011. 18:39
- Laczko | 24 Hozzászólás

Sziasztok!

Találtam még néhány sárga fészkes növényt is, amivel nem boldogulok.
Az első minden bizonyára aggófű lesz, de azon belül elég tanácstalan a dolog. Átnéztem az edényes-taxon című pdf doksi összes ide vágó faját (ebben elméletileg minden hazai faj benne vagyon), de egyikre sem hasonlított, kivéve a hosszúlevelűre, bár arra sem nagyon.
A másodikra szintén semmi tippem, de biztosan fészkes :)
A harmadikat hölgymálnak gondolom, de itt sem találtam érdemlegeset. sajna ennek a levélfotója nagyon rossz lett. Sajna a kép egy éve készült, így már pontosan nem emlékszem arra sem, hogy hogyan nézett ki. Nem tudom, hogy így határozható lesz-e.

Üdv:
Laczkó

Csatolt képek:

Javítva: 20.05.2011. 18:48 | Fel!

#2

RE: Senecio

- Milyen hazai növény? 19.05.2011. 19:22
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Hmm...
1. Nagyon sok minden lehet, nekem valami Taraxacum is eszembe jut, vagy Leontodon, de Senecio nem nagyon.
2. Leontodon hispidusnak tűnik.
3. Senecio sp.
4. Szerintem ezt biztosra ennyiből nem lehet megmondani.
5. Talán ez is L. hispidus.
6. Itt mit kell nézni?


Fel!

#3

RE: Senecio

- Milyen hazai növény? 19.05.2011. 19:37
- Laczko | 24 Hozzászólás

Szia!

Azt hiszem egy kicsit félreértően fogalmaztam meg a szöveget, minden virágfotó után a hozzá tartozó levél látható. Sajna egy képbe nem nagyon fértek bele, elég nagy termetűek voltak ~50cm+.

Fel!

#4

RE: Senecio

- Milyen hazai növény? 19.05.2011. 19:48
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hú... hát ööö... momentán nagyjából Hal kollégával értek egyet, de azért majd még nézegetjük őket...

(P.S.: Mivel korlátlan topiknyitási lehetőség van, ezért legközelebb légyszi Te is az 1 faj/topik rendszer szerint kérdezz, mert akkor nem kell keresgélni, hogy mik tartoznak össze + a megfejtett fajokat/topikokat egyből el is lehet "temetni", a kérdéseseket meg addig mindig újból fel lehet hozni, amíg nincs rájuk valami megfejtés...)

Fel!

#5

RE: Senecio

- Milyen hazai növény? 19.05.2011. 20:14
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Nah, akkor ha az 1-2. összetartozik, akkor az szerintem is Leontodon hispidus + az 5. kép is, mert a 6.-on biztos, hogy nem az ő levele van (mert azon csak Poaceae szalmaszárak vannak...)

Maradt a Senecio... annak tuti ez volt a tőlevele?


Javítva: 19.05.2011. 20:28 | Fel!

#6

RE: Senecio

- Milyen hazai növény? 19.05.2011. 20:28
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Csak határozóban láttam a fajt, de esetleg a Senecio integrifolius nem ilyen?


Fel!

#7

RE: Senecio

- Milyen hazai növény? 19.05.2011. 20:41
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hm, molyhos is és mintha a szárlevei is elég keskenyek és épek lennének, nem? Mert akkor szerintem oké a Senecio / Tephroseris integrifolia! (Na meg mert a többinek még ennyire sem hasonlóak a tőlevelei, úh. az alapján is tényleg ez a legesélyesebb versenyző... )

http://flora.nhm-wien.ac.at/Seiten-Arten...ntegrif-int.htm


Javítva: 19.05.2011. 20:43 | Fel!

#8

RE: Senecio

- Milyen hazai növény? 19.05.2011. 21:31
- Laczko | 24 Hozzászólás

Okés, legközelebb akkor egy topik-egy faj lesz.
Megnéztem a linket, igazatok lesz. Abban a listában ahol kerestem a Tephroseris volt a hivatalos neve. Ezért nem találtam meg a többi között. Egyébként nem túl sok magyar nyelvű infót találtam róla, pedig elég sokat találtunk belőle egy helyen.
Köszönöm a segítséget.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 49 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72366 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).