#1

ismeretlen a Garadnától 2 (=Aconitum moldavicum)

- Milyen hazai növény? 21.12.2020. 11:21
- topoly | 307 Hozzászólás

A növény ismerős, nyomoztam is, bosszant, de nem találtam. Vékony a kép, csak ennyi van. Köszi.

Csatolt képek:
IMG_2502.JPG

Javítva: 21.12.2020. 18:32 | Fel!

#2

RE: ismeretlen a Garadnától 2

- Milyen hazai növény? 21.12.2020. 11:37
- bosna sarajevo | 5.111 Hozzászólás

kicsit küzdj meg ezzel is: valami sisakvirág, a képen minden adott annak megállapításához, hogy melyik

Fel!

#3

RE: ismeretlen a Garadnától 2

- Milyen hazai növény? 21.12.2020. 13:53
- topoly | 307 Hozzászólás

Okés, akkor karcsú sisakvirág. És onnét ismerős, hogy a Börzsönyben fotóztam farkasölőt.

Fel!

#4

RE: ismeretlen a Garadnától 2

- Milyen hazai növény? 21.12.2020. 14:38
- bosna sarajevo | 5.111 Hozzászólás

hát a színe az stimmel, de más részletei nem

Fel!

#5

RE: ismeretlen a Garadnától 2

- Milyen hazai növény? 21.12.2020. 18:32
- Lila Pereszke | 18.765 Hozzászólás

Aconitum moldavicum

Fel!

#6

RE: ismeretlen a Garadnától 2

- Milyen hazai növény? 22.12.2020. 10:35
- topoly | 307 Hozzászólás

Buta dolog volt kvázi előre eldöntenem, hogy A. moldavicum nem lehet, merthogy az "annyira ritka". Miközben írják, hogy a Bükkben (és a Zemplénben) előfordul.
Köszönöm mindkettőtök segítségét.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 42 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17591 topik és 73643 hozzászólás van.

Rekord látogatottság: 5103 Felhasználó (25.03.2026. 17:55).