#1

Milyen páfrány? (=Pteridium aquilinum)

- Milyen hazai növény? 24.09.2020. 19:26
- lapaj43 | 119 Hozzászólás

Nyugat Mecsek. Sajnos közelebbről nem tudtam fényképezni. (Mellig érő csalán és rövid nadrág). Azért elég jellegzetesnek látszik. Köszönöm a segítséget!


Javítva: 25.09.2020. 08:17 | Fel!

#2

RE: Milyen páfrány?

- Milyen hazai növény? 24.09.2020. 20:07
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

világért sem akarlak megbántani, de megkérdezem: olyan nem vetődött fel benned, hogy egy növényes könyvet megnézz (kiváló, könnyen kezelhető, lapozható képeskönyvek is vannak), vagy pl. ezen a honlapon a képgalériában körülnézz?

mert itt sokan szívesen segítenek a határozásban, különösen ott, ahol ez indokolt (nehezen felismerhető fajoknál pl.), de jónéhány olyan fajt is betettél már, amihez még csak felszínesen hasonló sincsen, fél perc alatt megtalálnád őket egy határozókönyvben - és ebből még tanulnál is biztosan

Fel!

#3

RE: Milyen páfrány?

- Milyen hazai növény? 24.09.2020. 20:12
- lapaj43 | 119 Hozzászólás

Köszönöm!

Fel!

#4

RE: Milyen páfrány?

- Milyen hazai növény? 24.09.2020. 22:56
- lapaj43 | 119 Hozzászólás

Kedves bosna sarajevo!
Nem vagyok megbántva, de mentségem van. Az elküldött 27 topikból 3-nak nem néztem utána,mert sejtésem sem volt,hogy hol, és hogyan keressem. A többi 24-nek utánanéztem az UMF ábrákban és a Képgalériában (nem fél percet). 3 estben az utánanézéssel sem jutottam a közelébe. 21 esetben úgy gondoltam, hogy megtaláltam, de bizonytalan voltam. Ebből 10-et határoztam meg helyesen, 11-et nem. Ezen kívül kb 250 növényt azonosítottam, amivel nem loptam a drága idejüket.
Egyébként 77 éves elmúltam, és soha a botanikának a közelében sem voltam, ezért vagyok sokszor bizonytalan. 2 éve járom a természetet és fényképezek a saját szórakoztatásomra. Alapjában véve nem sorscsapás,ha a fotómhoz nincs odaírva, hogy mi az, vagy ha nem az ami. Sok sikert a munkájukhoz.
Tisztelettel lapaj43

Fel!

#5

RE: Milyen páfrány?

- Milyen hazai növény? 24.09.2020. 23:08
- Kemény Dió | 5.506 Hozzászólás

Pteridium aquilinum, valóban összetéveszthetetlen.

Fel!

#6

RE: Milyen páfrány?

- Milyen hazai növény? 24.09.2020. 23:13
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

kedves lapaj43,

sajnálom, ha megbántottam volna (némi megbántottság azért érezhető a soraiból)

ezen az oldalon nagyon sokféle ember írt vagy ír ma is, de nehéz a sorok mögött az egyéniséget is látni

valahol azt feltételezem, hogy bárki, aki ide kérdéssel fordul, fejlődni, többet megismerni akar, s néha (talán keresetlen szavakkal?) adtam már "jó tanácsokat", aminek pl. része a saját küzdelem is a növényekkel, azok azonosításával, határozási sikerekkel (vagy kudarcokkal)

azt hiszem, arra nem utaltam sehol (és mások sem, akik itt a határozásban segítenek), hogy "drága lenne az időnk" ilyenekre - bár sokat írtam ezen az oldalon, nem vagyok ennek a csoportnak semmiféle hivatalos képviselője - saját szórakozásomra írogatok, ha pedig nincs kedvem írni, akkor néha hónapokig nem teszem

szóval, vettem az adást, és remélem, nem vettem el egy félreérthető bejegyzéssel a kedvét a növényekkel való foglalkozástól, meg ennek a honlapnak a látogatásától (ha egyes emberekre meg is lehet sértődni, a növényekre semmiképp) - további jó fotózást!

Fel!

#7

RE: Milyen páfrány?

- Milyen hazai növény? 24.09.2020. 23:13
- Csukoka | 2.287 Hozzászólás

Hát nekem nem hivatalos, csak amatőr botanikusként volt közöm hozzá, bár csak a "segédszemélyzethez" tartoztam. Fotózok is, majdnem 70 éves vagyok. Tiszteletre méltó törekvés és gratulálok hozzá, hogy megpróbálja meghatározni a növényeket.

Fel!

#8

RE: Milyen páfrány?

- Milyen hazai növény? 25.09.2020. 08:30
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Ehh, ugyanmár... néha előkerül ez a kérdés (főleg, amikor egyes diákok a fórumozó tanáraikkal akarják megoldatni a házi feladatukat), de igazándiból amíg valaki milyennövényeket kérdez a Milyen növény? részlegen, addig semmi gond sincs!

Üdv.:
"A hivatolos képviselő és személy(zet)."

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 29 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17316 topik és 72372 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).