#1

ez+az otthonülőknek 7 (=Cicuta virosa, Myosotis caespitosa)

- Fotó-feladványok 12.04.2020. 22:54
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Összeszedtem néhány képet innen-onnan, hátha valaki nagyon unatkozik otthon. Elég vegyes nehézség, nem a szemétkedés volt a cél (többnyire). A könnyebbeknél a vérprofik adhatnak egy kis előny a vállakozó kedvű amatőröknek (ha felbukkanak ilyenek).

Két érdekesebb faj.

Csatolt képek:
7.jpg

Javítva: 23.04.2020. 11:00 | Fel!

#2

RE: ez+az otthonülőknek 7

- Fotó-feladványok 14.04.2020. 20:35
- bosna sarajevo | 5.018 Hozzászólás

ez, ha a csomorika nem lenne rajta, akár hazai kép is lehetne
(a Répce mentén vannak kiköpött ilyen élőhelyek)


Javítva: 14.04.2020. 20:35 | Fel!

#3

RE: ez+az otthonülőknek 7

- Fotó-feladványok 14.04.2020. 21:41
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Ez a csomorika érdekes dolog, mert sokféle élőhelyen láttam a homokos tóparttól a városi parki tavacskán át különböző patakok és folyók partjáig. Magyarországon Keszthelyen futottam bele néhány hatalmas példányba közvetlenül a lebetonozott parti sétány mentén a legsivárabbnak tűnő Balcsi-parti élőhelyen. Szóval ezek alapján nem valami válogatós, és nem igazán értem, miért ritka.

Fel!

#4

RE: ez+az otthonülőknek 7

- Fotó-feladványok 18.04.2020. 22:40
- bosna sarajevo | 5.018 Hozzászólás

Juncus effusus, articulatus

a Carex az mi? balra lenn mintha oederi lenne, de van középen egy nagyobb termetű faj is (de csak levélben, meg nem mondom, mi az)

Fel!

#5

RE: ez+az otthonülőknek 7

- Fotó-feladványok 19.04.2020. 22:05
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Az élőhely egy Vänern-parti homokos strand, ahol a mélyedésekben alacsony vízállásnál ilyen pionír társulások jönnek létre. Most speciel szerintem az egész víz alatt van, mert rengeteget esett az elmúlt fél évben, előtte meg 2-3 évig jól elvoltak, mert aszály volt. A pocsolyák környezetében amúgy a képről diszkréten lehagyott svédek (és egyéb nemzetiségűek, de ebbe ne menjünk bele ) strandolgattak mindenfelé. Mi is strandoltuk a gyerekekkel. Én csak a nefelejcset (még nem lett megnevezve) szerettem volna megörökíteni, a többi csak úgy odasikerült.

A Juncusok természetesen jók. A Carex oederit én is utólag vettem észre a képen, de teljesen biztos, hogy jó, volt arrafelé.

Azt a magasabbat meg én sem tudom. Pedig sokat jártunk oda, biztos valami olyan, amit ismerek és láttam is, de nem ugrik be semmi...

Fel!

#6

RE: ez+az otthonülőknek 7

- Fotó-feladványok 19.04.2020. 22:34
- bosna sarajevo | 5.018 Hozzászólás

a leírás alapján akkor biztos Myosotis sicula, amit egy Nigerből érkezett honpolgár dobott ki, a Földközi-tenger átúszása után, egy délolasz karitatív szendviccsel

Fel!

#7

RE: ez+az otthonülőknek 7

- Fotó-feladványok 19.04.2020. 22:41
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

tényleg így volt

Fel!

#8

RE: ez+az otthonülőknek 7

- Fotó-feladványok 19.04.2020. 22:55
- bosna sarajevo | 5.018 Hozzászólás

bár a csészék alapján ez mégsem sicula lesz ...

a caespitosa jobbnak tűnik - nálunk nem nő meg ekkorára, az itteniek nem szeretik ehhez eléggé

Fel!

#9

RE: ez+az otthonülőknek 7

- Fotó-feladványok 19.04.2020. 23:41
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Caespitosa kell legyen, azért is fotóztam le, mert ilyen kapitális példányokat nem szoktam látni odakint sem.

Azt a siculát nem tudom hová tenni, meg azt sem mi keresnivalója lenne odafenn északon. Az ÚMF szerint még csak a Tiszántúlon fordult elő, de a flóratlaszban már tele va pöttyözve a Belső-Somogy is. Ha esteleg tudsz rá ott helyet, azt megköszönném, szívesen megnézném, mit tud felmutatni.

Fel!



Látogatók
1 Fórumtag és 69 Vendég online:
Viola

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).