#1

Mohásítás

- Ahol semmi sem OFF... 23.03.2020. 14:16
- hakansukur | 189 Hozzászólás

Hello

A téma kicsit off , majd az admin átteszi máshova ha gondolja. A kérdés laikus és ezért előre elnézést kérek
A helyzet az,. hogy az itthoni floráriumba szeretnék mohásítani. Az nem jó megoldás hogy az erdőből hozok egy nagyobb telepet. Ami viszont beválhat az a mohaspórák "felvitele" a florárium tárgyi berendezéseire, ehhez van pár ötlet a neten. Ami a kérdésem lenne, hogy tudnék én moha spórákat gyűjteni? Vagy a mohákat vajon lehet vegetatív úton is meghonosítani, szaporítani?

Fel!

#2

RE: Mohásítás

- Ahol semmi sem OFF... 31.03.2020. 11:53
- Veszt | 100 Hozzászólás

Ez nagyon általános kérdés, mert sok múlik az adott moha fajon, hogy az mit tud. Egyáltalán képes-e floráriumban nőni? A mohák sokféle vegetatív szaporítóképlettel rendelkeznek, sarj hajtások, sarj testek, sarjmorzsák a gyökerecskék között. Nem minden faj rendelkezik ilyenekkel. Pollent is lehet gyűjteni. Szakmai leírást erről nem tudok, de én úgy csinálnám, hogy az éppen beérő spóratokokat papírzacskóba begyűjteném, ne száradjon ki, de ne is legyen nedves.
Tehát szerintem el kellene döntened, hogy milyen fajokat akarsz és az alapján el lehet indulni, hogy azokat hogy tudod beszerezni, szaporítani.


Javítva: 31.03.2020. 12:00 | Fel!

#3

RE: Mohásítás

- Ahol semmi sem OFF... 09.04.2020. 12:21
- hakansukur | 189 Hozzászólás

Köszönöm a választ. Nos nem tudom lehetne-e egy itthoni fajt tartani egy olyan környezetben ahol sosincs tél....

Fel!

#4

RE: Mohásítás

- Ahol semmi sem OFF... 09.04.2020. 19:23
- Veszt | 100 Hozzászólás

Ahogy én utána néztem az amblystegium serpens-t, Leptodictium ripariumot szoktak árulni is akvarisztikai, paludárium célra. Ezek nedves, vizes élőhelyre is jók. Ezekhez spórát kellene gyűjteni, ivartalan szaporítóképletük nincs. Ha szárazabb az élőhely akkor más fajt kell keresni.

Fel!


Látogatók
1 Fórumtag és 80 Vendég online:
kispistike

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72373 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).