#1

Még jópofább... (=Borassus flabellifer)

- Fotó-feladványok 13.01.2020. 09:10
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Általánosan elterjedt virágkötészeti alapanyag, szezonban a koszorúk felén ez van és szinte minden sarkon kapni... de mi a fene lehet ez?!

Csatolt képek:

Javítva: 18.01.2020. 09:43 | Fel!

#2

RE: Még jópofább...

- Fotó-feladványok 17.01.2020. 08:49
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Ajjaj... talán induljunk ki abból, hogy ez vajon minek a mije lehet? Termés nem nagyon lehet, mert nincsenek benne magok... és ha nem termés, akkor mi lehet még ilyen pikkelyes?

Ja, és ez amúgy nem "két valami", hanem "egy valami" van félbe hasadva/hasítva és az van kétfelé fölkunkorodva.

Csatolt képek:

Javítva: 17.01.2020. 09:02 | Fel!

#3

RE: Még jópofább...

- Fotó-feladványok 17.01.2020. 23:24
- lackomate | 161 Hozzászólás

Először az jutott eszembe, hogy valami toboz kéne, hogy legyen félbehasítva, valami Araucaria mondjuk. De aztán rájöttem, hogy azok női tobozai szárazon szétesnek, ez meg itt elég jól egyben van. Aztán a második ötletem az valami Zingiber virágzat volt, de azokat nézegetve azok elég jó husik, ez pedig elég jól elfásodott. Na itt már kezdtem kifogyni az ötletekből, gondoltam, na akkor csalok. A dekoros honlapokon gyorsan megtalálni, kosszarv néven, ami mondjuk nem vezet messzire, mert sehol egy árva növény név nem szerepel. Na mondom, nézzük a dolgot angolul. Meg is lett az angol neve, palm rings néven. Nézem tovább, hát sehogy se akar ez nekem pálma lenni. Aztán találtam itt cikászokat, amiknek akár a virágzati tengelye is lehetne ez a tekert izé, de azok se ilyenek teljesen. Aztán végül bevetettem a legaljasabb trükkömet és egyenesen az e-bay keresőjében próbálkoztam, ahol csodák-csodájára az egyik német eladó leírja szépen a portékája alá, hogy hát ez a Borassus flabellifer, vagy palmyra pálma porzós virágai. Kambodzsa egyik nemzeti jelképe, minden részét hasznosítják vagy fogyasztják, Dél-Kelet Ázsiában széles körben elterjedt.

Fel!

#4

RE: Még jópofább...

- Fotó-feladványok 18.01.2020. 09:41
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Brilliáns megfejtés!

Hasonló keresgélés után én ezen az oldalon bukkantam ezekre a remek fotókra:
www.biologus.eu/Index

Csatolt képek:
Fel!


Látogatók
0 Fórumtag és 60 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72368 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).