#1

Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 02.04.2011. 18:24
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Kedves Botanásznép!

Május második hétvégéjén (7-én v. 8-án) elmennék Hosszúheténybe, a fent jelzett célokért. Persze, nem tudom, virágoznak-e majd akkor, de remélem. Indulás dél-Budáról, 3, esetleg 4 jó ember elfér mellettem. A benzinköltségen (csak azon) osztozunk.

Fel!

#2

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 03.04.2011. 20:41
- novalusz | 497 Hozzászólás

Esetleg Harkát rá lehetne venni, hogy legyen felderítő és jelentsen a virágzás állásáról, ha már olyan messzire kocsikázol... :-)

Fel!

#3

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 03.04.2011. 21:05
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Na ja, tegnap épp Hosszúhetényben ebédeltem ismerősöknél, és a házigazda mesélte is, hogy az a pár tő bazsarózsa, amit a Sólyomnak mutattak annó, mikor a radar ellen jött tiltakozni, az semmi ahhoz a helyhez képest, amit ő "felfedezett" kutyasétáltatás közben. Majd szerzek pontosabb infókat.

A telekocsi témában nem vagyok érintett, azért nem írtam eddig. Azt nem garantálom, hogy közvetlenül előtte lesz módom megnézni, hogy hogy állnak a kérdéses fajok, de a túrára szívesen beneveznék!

Fel!

#4

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 04.04.2011. 10:50
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

A Hosszúhetény tippet én is kaptam, tavaly (más okból) május legvégén voltam Pécsen, és akkor bejártam a területet. Végül megtaláltam, persze, csak régen elvirágzott bazsákkal, majomkosbornak a nyomát sem láttam, de az lesz az a hely.


Javítva: 04.04.2011. 11:02 | Fel!

#5

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 20.04.2011. 14:18
- hakansukur | 189 Hozzászólás

Hello

Én úgy tudom, hogy a Hármashegy tele van bazsarózsával. Nem tudom lehet-e ide pontos helyet írni....

hs

Fel!

#6

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 20.04.2011. 16:38
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Nem, csak e-mailben. Jobb a biztonság.

Fel!

#7

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 23.04.2011. 08:09
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Én a feleségemmel a jövő hétvégén Pécsen leszek. A városnézés mellett már kireklamáltam magamnak minden napra egy-két óra virágozós kirándulást is. Szívesen megírom az aktuális infókat ha visszajöttem, hiszen többek között én is a bazsarózsát és a majomkosbort szeretném megkeresni.

Ha még akkor nem fog nyílni a majomkosbor, akkor a május 7-8-i kirándulásra szívesen csatlakoznék hozzátok.

Fel!

#8

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 23.04.2011. 12:50
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Kedves Papinho, köszönom az ajánlatot. Eddig még nem jelentkezett senki.

Azt látom, hogy még nem írtam, hogy Bp-ről (Dél-Budáról) indulnék, és persze út közben is felszedhetek valakit.

Fel!

#9

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 23.04.2011. 15:54
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Köszi a lehetőséget, de mint írtam, csak akkor élnék vele, ha a jövő héten nem találkoznák az O. simiaval. Amúgy Gödöllőn lakom, nem lenne probléma lemenni Dél- budára.


Javítva: 23.04.2011. 16:35 | Fel!

#10

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 24.04.2011. 23:27
- xanthomelas | 123 Hozzászólás

Én is tervezek egy túrát Hosszúheténybe a május 1-i hétvégén- ha nem szól közbe az időjárás. Az az érzésem, akkor lesz a virágzás a csúcson. A majomkosbor a Villányi-hegységben gyakori és pont akkor nyílik, Hosszúheténynél csak 1-1 példányban láttam. Az Ophrys cornutáról inkább ne is beszéljünk... Majd írok beszámolót!
Egyébként hétközben én is budai vagyok, hétvégén összevissza.

Fel!

#11

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 27.04.2011. 22:08
- Hanspeter | 386 Hozzászólás

Kedves Fórumosok!
Nem tudom sikerült-e megszerveznetek a kirándulást, mindenesetre a bazsarózsára szerintem a május 8-9-i hétvége elég későinek tűnik. Április 17- én(!) ilyen állapotban voltak a virágok a Zengő oldalában. 21-én a majomkosborok már javában nyíltak a Villányi- hegységben. Elég nagy a szárazság, úgyhogy sok helyen "satnyábbak" a szokottnál, de a virágtömeg most is igen nagy. A gérbicsek is javában készülődnek, egyik- másik már bimbózik is. A tarka kosborok zöme még csak készülődik. A bodzaszagúak a virágzás vége felé járnak, szépen nyílik a sápadt és a bíboros. Nem tudom milyen csapat jön össze, pontosabban mi az ami érdeklődésre tarthat számot, de ha tudok szívesen segítek. Mondjuk az olasz müge is elérhető a bazsarózsa szomszédságában és éppen a múltkor bukkantam egy óriási piros mécsvirág állományra nem messze Pécsváradtól, kocsival percek alatt elérhető, ha pedig pályán mentek akkor még útba is esik. Tudom lesznek, akik jól ismerik a terepet, de ha mégis segíthetek hívjatok ezen a számon: +36 706136537

Csatolt képek:
Fel!

#12

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 03.05.2011. 19:43
- Papinho | 2.958 Hozzászólás

Sziasztok!

Szombaton vettem részt egy vezetős kiránduláson, amit a NP szervezett. Ennek keretében végig vezettek bennünket a Nagymező TT területén, ahol a bánáti bazsarózsa javában virágzott. A természetvédelmi őrnél rákérdeztem a május 8-i hétvégére, szerinte itt akkorra már inkább csak elvirágzott tövek lesznek. Véleménye szerint a Zengő felsőbb régióiban inkább található lesz még virágzó példány.

Hétfőn még a majomkosbor sokfelé virágzott és volt köztük bőven bimbós példány is, így azt gondolom, hogy hétvégén is könnyen találhattok belőlük. Ahol előfordul, ott viszonylag gyakori.

Amúgy most virágzik az olasz müge, a kék atracél és a kaukázusi zergevirág is.

Jó kirándulást kívánok!

Fel!

#13

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 06.05.2011. 10:05
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Kedves Botanásznép,

mindenkinek köszönöm a felajánlott segítséget, de résztvevő még nem jelentkezett. Úgyhogy itt egy utolsó felhívás.

Kedves Hanspeter, írtam az inviteles címedre olvasod?

Üdv.

Fel!

#14

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 06.05.2011. 20:05
- barkócza | 2.015 Hozzászólás

Látom, mehetek egyedül. Azt' ha majd fölteszem a képeket, veritek még a falba a fejeteket...

Fel!

#15

RE: Hosszúhetény, bazsarózsa, mazsomkozsbor

- Kirándulásszervező 06.05.2011. 20:24
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hát az könnyen lehet!

(De én most akkor sem érek rá sajna... )


Javítva: 06.05.2011. 20:25 | Fel!


Látogatók
1 Fórumtag és 30 Vendég online:
brentakurdvium

Fórum statisztikák
A fórumon 17316 topik és 72372 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).