#1

Salvia (=Salvia forskaohlei)

- Milyen dísznövény? 31.08.2018. 13:08
- divaricatus | 948 Hozzászólás

Melyik faj lehet? S. transsylvanica vagy csak egy S. pratensis cv.? Nekem kicsit furák a tőlevelek hozzá.

Csatolt képek:

Javítva: 10.01.2019. 10:59 | Fel!

#2

RE: Salvia

- Milyen dísznövény? 10.01.2019. 10:57
- Lila Pereszke | 18.765 Hozzászólás

Sorry, erről megfeledkeztem... de virágon lévő fehér mintázat és lapulevelek miatt szerintem Salvia forskaohlei lehet, "mediterrán zsálya" néven néha egynyáriként v. magkeverékekben előfordulhat.

Fel!

#3

RE: Salvia

- Milyen dísznövény? 10.01.2019. 12:22
- divaricatus | 948 Hozzászólás

Szuper, köszönöm a határozást.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 222 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17592 topik és 73646 hozzászólás van.

Rekord látogatottság: 5103 Felhasználó (25.03.2026. 17:55).