#1

Pemzli (=Carex pilosa)

- Fotó-feladványok 30.03.2011. 18:58
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Ezt kivételesen felismerem a bandájából, úgyhogy fellövöm ide.

Csatolt képek:
Cpil1.jpg

Javítva: 04.04.2011. 20:43 | Fel!

#2

RE: Pemzli

- Fotó-feladványok 31.03.2011. 08:30
- mespilus | 485 Hozzászólás

Carex caespitosa?

Fel!

#3

RE: Pemzli

- Fotó-feladványok 31.03.2011. 17:50
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Zavarba ejtő tipp... Kénytelen voltam komoly kutatómunkát végezni, miért is nem lehet Carex caespitosa:

1., Később virágzik (tegnapi a kép). 2., Igen ritka (a képen szereplő faj gyakori, rengeteg volt belőle, és az élőhelye is más). 3. Két bibéje van, míg a képen szereplő fajnak három (ez nem kivehető a fotón). 4. Más a levele, meg biztos a tömlője is (ez sem látszik). 5. Az egyetlen, a képen is látható különbség, amit találtam, az, hogy a C. cespitosánál "a termős pelyva tojásdad, tompa, feketés v. bíboros, szélén keskenyen hártyás, fehér középsávval." /ÚMF/.

A szakik biztos tudnak még mit hozzátenni, reméljük meg is teszik...
Én mindenesetre sok mindent megtudtam a Carex cespitosáról.

Fel!

#4

RE: Pemzli

- Fotó-feladványok 31.03.2011. 22:21
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Minél többet nézem ezeket a nyavalyásokat, annál rosszabb érzések fognak el, hogy még ezzel is beégek. Legalábbis valami nem úgy van ezen példányon, ahogy a könyv szerint lennie kéne... Vagy én is félrehatároztam, vagy csak atípusos, most már remélem, tényleg megmondja egy hozzáértő, hogy szerinte micsoda.

Fel!

#5

RE: Pemzli

- Fotó-feladványok 01.04.2011. 07:53
- mespilus | 485 Hozzászólás

Hát a tuti, az lenne, ha a visszamennél akkor is ha hár termésben van, még annak idején Székelymedve okított, hoyg a pontos határozáshoz majdnem elengedhetetlen a tömlő!

Fel!

#6

RE: Pemzli

- Fotó-feladványok 03.04.2011. 12:40
- lepenyhal | 2.472 Hozzászólás

Ha csak 1 porzós füzérkéje lenne, na meg figyelembe véve, mi virágzik ilyenkor és mi lehet tömeges nem a C. caespitosa termőhelyén, akkor a C. pilosa jutna az eszembe.


Fel!

#7

RE: Pemzli

- Fotó-feladványok 03.04.2011. 20:51
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Szinte biztosan Carex pilosa, típusos levele, élőhelye, mindene. Itthon vettem észre, hogy a fotózás szempontjából kiválasztott alanyomnak két porzós füzérkéje van, és egyetlen forrásban sem találtam olyant, hogy ezt szabad neki. Elképzelni sem tudom, hogy más is lehetne, az összes többi körülötte tökéletes Carex pilosa volt. Szóval lehetséges, hogy ez egy két porzós füzérkét növesztett C. pilosa? Látott már ilyent valaki?

Fel!

#8

RE: Pemzli

- Fotó-feladványok 07.04.2011. 23:14
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Megnéztem megint, meg is találtam. Az összes C. pilosának egy porzós füzérkéje volt, amit találtam, kivéve néhány (5-6) jószágnak, egy kb. 1 méteres körben, akiknek kettő volt a csúcsukon, igen közel egymáshoz (mint a fotón). De azok is biztosan C. pilosák, mert minden egyéb tekintetben ugyanolyanok voltak, mint az összes többi. Ki érti ezt?

Fel!



Látogatók
2 Fórumtag és 67 Vendég online:
Viola, tmoni10

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).