#1

Pitvaros (=Iris sp., Podospermum canum)

- Milyen hazai növény? 11.02.2018. 14:33
- topoly | 296 Hozzászólás

Sziasztok! Magamtól nem nyitnék új topikot ezeknek a növényeknek, de újra elolvasván a tudnivalókat, csak ezért mégis. Szóval 2016 októberében talán Pitvaros határában mintha kiskertek közé keveredtem volna. Az első kép ez lesz.
Van két íriszem, ennyiből meg tudjátok-e mondani közelebbről a növényt.
A sárga növényt a fűben találtam, nem sikerült jobban lefotózni. Köszi.

Csatolt képek:

Javítva: 11.02.2018. 18:39 | Fel!

#2

RE: Pitvaros

- Milyen hazai növény? 11.02.2018. 18:37
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Igen, ez kertből kiszökött nőszirom, talán valami Iris germanica hibrid lehet, a sárga pedig jó eséllyel szikipozdor (Podospermum canum).

A kérdezett fajokat több okból is célszerű külön-külön topikba tenni:
- a meghatározás nélkül maradt fajok/ topikok nem kallódnak el, hanem idővel átkerülnek az X-akták közé, de ott is bármikor könnyen újból föl lehet hozni őket újabb határozási ötlet esetén, vagy ha pl. 1 év múlva újabb képek készülnek más stádiumban ugyanarról a növényről, stb.
- a fórumos kérdések egyfajta adatbázisként is szolgálnak, a topikok címébe utólag beírt "megfejtések", a latin fajnevek alapján visszakereshető egy-egy fajról az összes fórumos kép, ill. azt is ki lehet keresni, hogy ki hol és mikor találta.


Javítva: 11.02.2018. 18:41 | Fel!

#3

RE: Pitvaros

- Milyen hazai növény? 11.02.2018. 20:59
- topoly | 296 Hozzászólás

Köszönöm szépen, a sziki pozdort könyvelem. Amit írtál a topiknyitásról, az értettem és most még jobban értem. Pusztán csak azt akartam jelezni, hogy laikusként az én kérdéseim és növényeim nem különlegesek, ezért túlzásnak érzem, hogy a kérdéseim mindig új topikba kerüljenek. De meggyőztél, így lesz.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 92 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17318 topik és 72378 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).