#1

Pamacslaboda? (=Marrubium peregrinum)

- Milyen hazai növény? 19.10.2017. 18:31
- topoly | 293 Hozzászólás

Sziasztok! Egyszerűen csak kontrollt kérek a növényre, ami szerintem és elég biztosan pamacslaboda. Laikus vagyok, meg ha kapok visszajelzést, akkor feltöltöm a megfelelő galériába, mert szerintem jó adat Békésből. Köszi.

Csatolt képek:

Javítva: 19.10.2017. 18:49 | Fel!

#2

Pamacslaboda?

- Milyen hazai növény? 19.10.2017. 18:35
- bosna sarajevo | 5.019 Hozzászólás

ez teljesen jó adat, de a Marrubium peregrinum-ra

ez egy ajakos virágú növény, a pamacslaboda az egészen más, legalábbis a virágjaival (és az ráadásul fásodó tövű)


nagy szenzációs lenne, de sajnos nem az


Javítva: 19.10.2017. 18:49 | Fel!

#3

RE: Pamacslaboda?

- Milyen hazai növény? 09.11.2017. 18:51
- topoly | 293 Hozzászólás

Elnézést kérek a kései visszajelzésért, elsodortak a feladatok... Először is köszönöm szépen a határozást, posztoltam az anyagot és a növénynél a Nikkednek megköszöntem a segítséget (a blog címe az adatlapomon).
Ezt a "pamacslabodát" egy idősebb botanikus mondta, akivel akkor a terepen voltam. Telefonon többször beszéltem vele, és elismerte, hogy nem néztük meg alaposan a növényt.
Ami érdekes még, hogy az illető elég jól ismeri a környéket, és állítja, hogy a pamacslaboda nem pusztult ki a környékről. Olyan területről írok, ahová szoktatok kirándulást szervezni. Ha úgy adódik, hogy jövőre is lesz, akkor csatlakozunk és összehozom az érdeklődőket pamacslaboda dolgában. (Majd akkor kiderülnek a konkrét részletek.)
A növény kapcsán kicsit olvasgattam a témában, jól is esett a kikapcsolódás.
Köszi szépen még egyszer!

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 78 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72368 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).