#1

C. indi vagy steni? (=Centaurea stenolepis)

- Milyen hazai növény? 20.08.2017. 22:50
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

A galériás képekkel kapcsolatban felmerült a kérdés, hogy ezek a pilisi jószágok jó eséllyel inkább C. stenolepis-ek C. indurata helyett. A képek sajnos nem lettek túl jók, de azért várom az érveket-ellenérveket...

(Ja, ha valakinek ezek a pókhálósborzasparókás jószágok a szíve csücskei, akkor esetleg ránézhetne a többi galériás phrygia agg. képre is, mert szerintem a régebbieknél sem biztos, hogy minden kép jó helyre került.)

Csatolt képek:

Javítva: 21.08.2017. 10:58 | Fel!

#2

RE: C. indi vagy steni?

- Milyen hazai növény? 20.08.2017. 23:18
- bosna sarajevo | 5.018 Hozzászólás

igazság szerint már tegnap akartam kérdezni, hogy biztos indurata-e, mert így messziről nem annak nézett ki, de gondoltam, jól megnézted-megmérted
(azért kérdeztem a másik topikban, hogy az ÉKHG-ben voltatok-e, mert ott dögivel van indurata)

fotóról marha nehéz ezeket szakérteni (hazudik, aki biztosan felismeri fotóról ...), méregetni kell a fészkeket meg a pikkelyeket, és nem csak 1 példányon, hanem többön is - mérd meg, aztán kiderül


ja, hogy te sosem bántod őket herbáriumilag :)

Fel!

#3

RE: C. indi vagy steni?

- Milyen hazai növény? 20.08.2017. 23:29
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Hát az a röhej, hogy tényleg nem szoktam őket macerálni... ha nem muszáj, még közel sem megyek hozzájuk, nehogy megharapjanak, de ennek speciel direkt megmértem pár nyavalyás függelékét és olyan 6-8 mm körüliek voltak.
De persze lehet, hogy csak a szárazság miatt voltak nyeszlettek (voltak totál besült virágúak is, csak ez a pár tő nyílt ki rendesen).

Hajlok a stenolepis felé, (majd át is pakolom őket) meg majd még visszamegyek valamikor....


Javítva: 20.08.2017. 23:30 | Fel!

#4

RE: C. indi vagy steni?

- Milyen hazai növény? 20.08.2017. 23:37
- bosna sarajevo | 5.018 Hozzászólás

az indurata szerintem nem ennyire széles levelű (azt hittem, van róla fotóm, de nincs, csak leszedtem anno a növényt)

http://files.homepagemodules.de/b533662/...12_DqxzETeM.jpg

ezen a képen azért 6-8 mm-nél hosszabbnak tűnik az a függelék (a szép, nagy függelékeket kell nézni, nem a csűnödteket ...)

Fel!

#5

RE: C. indi vagy steni?

- Milyen hazai növény? 21.08.2017. 00:34
- Lila Pereszke | 18.240 Hozzászólás

Köszi!

Ha legközelebb megyek, akkor leszedem az összes példányról az összes fészekpikkelyt, kiválasztom a 100 legnagyobbat, megmérem őket, majd a méréseket átlagolom...

Fel!



Látogatók
1 Fórumtag és 79 Vendég online:
Viola

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).