#1

Mecsek 2011. 02. 05. - Égervölgy

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 07.02.2011. 19:16
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Szombaton gyönyörű időben felmentünk egy pár órára a Pécs mellett levő Égervölgy körüli hegyekre.
A legutóbbi mecseki túra óta erős fagyok voltak, ami meg is látszott jó pár elfagyott levélen... Nem ugyanott voltunk, mint pár hete, de az akkori rengeteg virágzó hunyort azért hiányoltam. Egy-két virágzó példánnyal találkoztunk össz-visz.
Amiből viszont egész sok volt, az a Potentilla micrantha. Napsütötte helyeken sok virágzott közülük. Ibolyát virágozva sehol sem találtunk, pedig nagyon reménykedtem. A szúrós csodabogyók már bimbósak, de találtunk még terméseseket is, sőt a lónyelvűből találtunk egyet, amelyiken 1 fillokládiumon 4 termés szorongott!

A madarak sem énekeltek, inkább csak a csuszkák füttyögtek. Egy harkályfiú azonban már nagyon udvarolt kiválasztottjának előre nyújtott nyakkal, lágyan pergő hanggal, ide-oda ugrálva..., a lány meg próbált úgy tenni, mintha el akarná kergetni, de azért láthatóan csak kérette magát :).

Összességében azért meg lehetett állapítani, hogy a tavaszias időjárás ellenére azért még odább az igazi tavasz, havas északi hegyoldalakkal, kevés virággal a déli lejtőkön, és csípős naplementével.

Volt pár galaj, amiket még nem határoztam meg, ha tudtok benne segíteni, azt megköszönöm! Ja és van egy fűféle is.


Javítva: 07.02.2011. 19:20 | Fel!

#2

RE: Mecsek 2011. 02. 05. - Égervölgy

- Magyarországi kirándulások, túrabeszámolók 08.02.2011. 22:14
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Köszönöm a határozásokat!

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 46 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17304 topik és 72338 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).