#1

Cnidium vagy nem Cnidium? (=Cnidium dubium)

- Milyen hazai növény? 10.08.2017. 17:07
- Viola | 310 Hozzászólás

Kedves Fórumtagok!
Átolvastam a régebbi Cnidiumos topikokat, és számomra még mindig rejtélyes ez a növény. Most akkor csak termés alapján lehet megkülönböztetni a Seseli annuum-tól? És mi van a gallérkalevelekkel? A Seseli-é nem sokkal szélesebb? És a csészék megléte, ahol a határozóban elválik a két nemzetség?
Szerintem én most Cnidium-ot fotóztam, ami nem stimmel, hogy a gallérka levelek olyan szálasak, hogy nem láttam hártyásnak a széleit. A növény egyébként igen termetes 1 m-nél valamivel magasabb, és nem egy top helyen nőtt, hanem ártéri erdő nyiladékában, és igen sok volt belőle, mellesleg Pseudolysimachion longifolium és Leucanthemella serotina társaságában.

Csatolt képek:

Javítva: 13.08.2017. 09:15 | Fel!

#2

RE: Cnidium vagy nem Cnidium?

- Milyen hazai növény? 11.08.2017. 10:01
- Lila Pereszke | 18.245 Hozzászólás

Szerintem is Cnidium. A gallérlevelek sajnos nem látszanak, pedig érdemes megnézni, mert a Seseli-nél mindig hiányoznak, a Cnidium-nak lehet néhány. De a szálas kis gallérkalevelek is a Cnidium-ra utalnak, mert a Seseli-nek rendszerint valóban jóval több és izmosabb gallérkalevele van: S. annuum (Meg persze a termés az mindig jól jön ernyősöknél.)

Fel!

#3

RE: Cnidium vagy nem Cnidium?

- Milyen hazai növény? 11.08.2017. 19:44
- Viola | 310 Hozzászólás

Köszi az azonosítást. Bocsi tényleg lemaradt a teljes ernyőről készült kép, de én egyik példányon sem láttam gallérleveleket. Még azt nem értem, hogy a Bodrogzugban létezik, hogy tömeges az előfordulása? Szinte kaszálni lehet. annyi van. Lehet valami más mostanában virágzó fehér ernyős ártéri mocsárréten ami még szóba jöhet? Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ennyi van. Azért felteszek néhány újabb fotót is róla,

Csatolt képek:
Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 58 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17318 topik és 72379 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).