#1

Milyen cickafark? (=Achillea atrata)

- Milyen külhoni növény? 10.08.2016. 19:08
- csormolya021 | 799 Hozzászólás

Azt hittem, hogy kenyérbél, de úgy láttam, hogy annak másmilyen a levele

Csatolt képek:

Javítva: 14.08.2016. 18:07 | Fel!

#2

RE: Milyen cickafark?

- Milyen külhoni növény? 10.08.2016. 19:16
- csormolya021 | 799 Hozzászólás

Bocsánat elfelejtettem beírni. Ausztriai Alpok, Zillertal a lelőhely

Fel!

#3

RE: Milyen cickafark?

- Milyen külhoni növény? 10.08.2016. 20:18
- Mike | 351 Hozzászólás

Így már könnyebb, főképp a háttérben látszó szilikátkőzettel: ez a Achillea moschata, a Moschus Schafgarbe, vagy Jochkamille, tükörfordításban pézsma cickafark, ill igáskamilla.

Fel!

#4

RE: Milyen cickafark?

- Milyen külhoni növény? 10.08.2016. 20:29
- csormolya021 | 799 Hozzászólás

Biztos vagy benne?
Közben én is keresgéltem és találtam egy olyat, hogy feketés cickafark, Achillea atrata.
A neten talált képek alapján arra jobban hasonlít.

Fel!

#5

RE: Milyen cickafark?

- Milyen külhoni növény? 10.08.2016. 22:02
- Mike | 351 Hozzászólás

Az A. atrata fészekpikkelyeinek a szegélye fekete, ez a te fotódon nem látszott. A Zillertal A Dolomitoktól északra található, fő kőzete a gránit. Az A. atrata-ra azt írja a határozó, hogy mészkedvelő. De a neten lévő képeket nézve, vszínűleg igazad van, lehet atrata.
Ha volt tipped, jó lett volna ha egyből megírod, végül is te láttad. Ilyen volt?: http://flora.nhm-wien.ac.at/Seiten-Arten/Achillea-atrata.htm
A neten az összes alpesi országból nagyon jó fotókkal illusztrált oldalak vannak, Érdemes őket nézegetni a határozókönyvek mellett.

Több ilyen kritikus eset kapcsán az jutott eszembe, hogy sztem mindenkinek egyszerűbb lenne, ha előbb a neten körülnézne és közelítőleg belőné a szóba jöhető fajokat. Mert az ő fejében ott vannak olyan részletek, amik a fotókon többnyire nem látszanak, valamint a termőhely, tszf magasság, stb. Meg persze jó fotók kellenek, mint a linken pl. Kevesebb kapufát lőnénk. Távol áll tőlem, hogy bárkit kioktassak, ezt teljes mértékben az életünket egyszerűbbé tevő jó tanácsnak szántam.

Fel!

#6

RE: Milyen cickafark?

- Milyen külhoni növény? 11.08.2016. 08:53
- csormolya021 | 799 Hozzászólás

Nagyon köszönöm, hogy foglalkoztál a határozással és elnézést kérek, hogy nem adtam meg az általam ismert információt.
Ez csak magyarázat, nem mentség, de ez egy tavalyi kép és csak miután feltettem vettem észre, hogy annak idején már kutakodtam a kérdésben és megtaláltam ezt a feketés cickafark-ot. Csak sajnos magánál a képnél nem jelöltem a nevet.
Mégegyszer elnézést és köszönöm a sok értékes infót. Sajnos én közel sem tudok ennyit az élőhelyekről és a lehetséges környezetről, úgyhogy sokat tanulok, amikor ezeket figyelembe veszitek és megírjátok.

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 55 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17317 topik és 72373 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).