#1

Albán szépség kevésbé jól sikerült képen. (=Linaria alpina)

- Milyen külhoni növény? 21.12.2010. 16:02
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Tavaly nyáron voltunk az Albán Alpokban, de sajna akkor még elég kevéssé érdekeltek a növények. Most azonban elém kerültek régi képek, és csak szörnyülködöm, hogy milyen kevés felvételt készítettem, azokról a lélegzetelállító növényekről, és ráadásul milyen minőségbe... De tervbe van véve, hogy visszamegyünk oda és agyon botanásszuk magunkat. Ha van rá igény, felrakok egy kis beszámolót, de előre szólok, kb. 15 növényről van fotó, és azok se jobb minőségűek, mint ez, sőt.... A hegyek viszont lélegzet elállítóak, és sehol senki!! :)

Szóval ez mi, tán valami tátogató? Ha tud valaki jó magashegyi növényhatározót, az írja meg légyszi!

Csatolt képek:

Javítva: 21.12.2010. 20:21 | Fel!

#2

RE: Albán szépség kevésbé jól sikerült képen.

- Milyen külhoni növény? 21.12.2010. 17:21
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Linaria alpina lesz. (Hacsak nincs arrafelé hasonló rokona).
Az Alpok területén található alpesi növényekről van egy elég jó határozó, legalábbis első nekifutásra, megtalálod itt a fórumon a könyvajánlók között, Alpenpflanzen a címe. 800 fajt tartalmaz sok képpel. Az összes fajt tartalmazza a Flora Alpina (szintén fenn van, azt hiszem), és egy online határozó is, ami még nincs teljesen kész (Alpenflora, szintén megtalálod a linket). A balkán hegyvidékek határozójáról sajnos nem tudok, de ha van ilyen, légyszi szólj nekem is... :)

Fel!

#3

RE: Albán szépség kevésbé jól sikerült képen.

- Milyen külhoni növény? 21.12.2010. 17:25
- brentakurdvium | 3.467 Hozzászólás

Bocs, 1200 faj, 800 képpel. Annyi még ott van minden fajnál, hogy az Alpokon kívül előfordul Európában a Pireneusokban, Balkánon, stb.

Fel!

#4

RE: Albán szépség kevésbé jól sikerült képen.

- Milyen külhoni növény? 21.12.2010. 18:39
- Harka | 2.868 Hozzászólás

Szia!

Elég csábító ez az Alpen Flora! Kár, hogy 55.000 Ft... Ha valaki tud occsójé, az szóljon!
Viszont ez az Alpenpflanzen 5.000-ért, szintén jól hangzik, sőt!!! Lehet beszerzem.
Az az online határozó viszont képek nélkül nekem még azért elég erős, főként, hogy a németem elég szegényes, de azért biztos jó!

Kössz!


Javítva: 21.12.2010. 18:58 | Fel!

#5

RE: Albán szépség kevésbé jól sikerült képen.

- Milyen külhoni növény? 21.12.2010. 20:24
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

(Hm, az on-line alpesi határozó használatának egy alternatív módja: a szerző lelkes tagja a német fórumnak, de a UBC-n is össze lehet futni vele néha, úh. nyugodtan meg is lehet kérdezni Tőle a kevésbé egyértelmű fajokat... )


Javítva: 21.12.2010. 20:32 | Fel!

#6

RE: Albán szépség kevésbé jól sikerült képen. (=Linaria alpina)

- Milyen külhoni növény? 25.12.2010. 17:42
- SZAGI • - | 7 Hozzászólás

Albánia valóban csodás, anno én is eltöltöttem ott 2 hetet, még akkor, mikor lőtték Szarajevót (hazafelé ott jöttünk el mellette, éjjel jól látszanak a nyomjelzős lövedékek...) Ez meg OFF, de ott láttam életemben először és utoljára amerikai vándorlepkéket (azt hittem, a raki hatása, de később utánanéztem, betelepitették a mediterráneumba, és tényleg van itt-ott). Valamint még korábban jártam a mai Montenegróban, igaz, vadászni, de a szemem nyitva volt... na az is megér egy misét!

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 79 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17314 topik és 72366 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).