#1

Zuzmó határozás (=Rhizocarpon geographicum, Candellaria sp.)

- Milyen zuzmó? 23.10.2011. 19:31
- becko8 | 10 Hozzászólás

Sziasztok!
Utóbbi időben elkezdtem érdeklődni a zuzmók iránt, de a határozás elég nehezen megy segítség nélkül, így örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, remélem itt kapok sok hasznos információt...
Ezt a zuzmó határozása topikot azért nyitottam, mert jó lenne ha nem minden egyes zuzmófajnak vagy kirándulásnak kellene új topikot nyitni, hanem ami zuzmókkal kapcsolatos, azt itt meg lehetne beszélni.
A hétvégén voltam én is kirándulni, és fényképeztem néhány zuzmót, majd szerintem a holnapi nap folyamán felrakom őket, és segítséget kérnék a beazonosításban.
Köszönöm,
becko

Ui.:
Illetve a képek mappában a zuzmóhatározót kellene használni, van ott arra lehetőség, hogy ha nem tudom a nevét, nem írom be, hanem valaki más beírja, megválaszolja, hogy milyen zuzmó, vagy hogyan megy ez itt?
Mert látom, itt a fórunhoz, topichoz sem lehet csak úgy hozzászólni, hanem csak a válasz megy...így nehéz egy új fajt bedobni...


Javítva: 20.11.2011. 11:27 | Fel!

#2

RE: Zuzmó határozás

- Milyen zuzmó? 23.10.2011. 19:37
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Üdv!

Hát ööö... mi is örülünk hogy ide találtál, de attól tartok máris el kell hogy keserítselek:
1. zuzmót határozni képről többnyire nem lehet, de azért persze megpróbáljuk...
2. de, minden fajnak külön topikot kell nyitni...

Fel!

#3

RE: Zuzmó határozás

- Milyen zuzmó? 23.10.2011. 19:47
- becko8 | 10 Hozzászólás

Azért van néhány jellegzetes faj amit nagyjából be lehet sorolni valahová, már az is segítség, a család pl...
Illetve akkor le tudod írni a zuzmó határozás menetét, mikroszkóp, reagensek, ez ok, de mit nézünk a mikroszkópban, s milyen reagenst mire használunk, tehát konkrétan...
Illetve a képek mappában a zuzmóhatározó mire való..?
Köszönöm

Fel!

#4

RE: Zuzmó határozás

- Milyen zuzmó? 23.10.2011. 19:53
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Ha a Zuzmóhatározó c. képgalériára gondolsz, akkor még egy újabb csalódást kell okoznom, mert azt még nem csináltuk meg, ezért van rajta a "Kialakítás alatt" ill. a "0 kép" felirat... a 8 Galériából momentán 4-nek a feltöltése folyik, de az még nincs ezek között.

Fel!

#5

RE: Zuzmó határozás

- Milyen zuzmó? 23.10.2011. 19:55
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

De azért hozzál nyugodtan zuzmikat, mondjuk ebbe a topikba egy fajt és után az összes többit is külön-külön topikba és meglátjuk tudunk-e segíteni, oké?

Fel!

#6

RE: Zuzmó határozás

- Milyen zuzmó? 23.10.2011. 19:56
- becko8 | 10 Hozzászólás

Szóval akkor az csak mint egy határozó könyv fog működni, tehát nem egy interaktív kérdezek válaszol valami lesz...
És a zuzmó határozásról elárulsz valamit, vagy esetleg a neten ilyen jellegű weblapokat ismersz?

OK, hozok zuzikat:)


Javítva: 23.10.2011. 19:57 | Fel!

#7

RE: Zuzmó határozás

- Milyen zuzmó? 23.10.2011. 19:59
- Lila Pereszke | 18.244 Hozzászólás

Hát a képgaléria, az képgaléria... az interaktív része meg mi vagyunk, na.

Irodalom: Simon Tibor: Baktérium-, alga-, gomba-, zuzmó- és mohahatározó + EZEK


Javítva: 23.10.2011. 20:41 | Fel!

#8

RE: Zuzmó határozás

- Milyen zuzmó? 24.10.2011. 19:24
- becko8 | 10 Hozzászólás

Szóval itt több zuzmó is van, az a halvány sárgászöldes az gondolom térképzuzmó,/Rhizocarpon geographicum/ a sárga valamilyen Xanthoria sp? Valamint van ott még legalább két faj egy szürke, meg a sötétebb szürke....
A szürkéről van még egy kép

Csatolt képek:
Fel!

#9

RE: Zuzmó határozás

- Milyen zuzmó? 19.11.2011. 15:12
- Jaurinum | 1.656 Hozzászólás

A másik sárga kéregtelepű inkább Candellaria lesz vagy valami rokon genus.
A Rhizocarpon szerintem o.k.

Fel!

#10

RE: Zuzmó határozás

- Milyen zuzmó? 19.11.2011. 20:46
- sopijani | 223 Hozzászólás

Ahhoz sajnos nem tudok hozzászólni, hogy pontosan mit is fotóztál, de nagyon tetszik, amit látok.
Olyan, mintha műholdképek lennének

Fel!



Látogatók
0 Fórumtag és 26 Vendég online

Fórum statisztikák
A fórumon 17316 topik és 72372 hozzászólás van.
Rekord látogatottság: 442 Felhasználó (01.03.2023. 23:09).